Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Najnovšie poklady

Ahoj Ježiš, môžeme sa porozprávať?


Knihou Ahoj, Ježiš, môžeme sa porozprávať? autor Elias Vella prekvapil. Treba podotknúť, že príjemne. Na 217 stranách knihy pripravil priestor pre stretnutie mladých ľudí s Bohom...

Viac detailov

5,50 €

toto ma zaujíma

Dej knihy začína v pizzerii, kde sa pravidelne stretáva 5 priateľov: Katia, Julio, Sergio, Alice a Ruesh. Debatujú o všeličom možnom a trochu aj o Bohu, keď vtom do podniku vchádza mladík v džínsoch a mieri priamo k ich stolu. Kto to len môže byť? Nezdá sa im, že by ho poznali, veď ho vidia prvý krát...

Slovenský čitateľ je navyknutý, že ako autor sa páter Vella vždy zameriava vo svojich prácach na jednu tematickú oblasť, ktorú analyzuje do hĺbky. V tejto knihe však prekvapivo sústreďuje svoju pozornosť na množstvo aktuálnych problémov mládeže.
V nenútenom rozhovore piatich študentov s Ježišom sa rozoberajú pálčivé a znepokojujúce osobnostné i spoločenské otázky, rôzne trápenia typické pre dnešný odcudzený svet- napríklad nenávisť k sebe, komplexy menejcennosti, depresia, skľúčenosť a túžba po smrti, neschopnosť cítiť lásku, strata viery v Boha, ale aj satanizmus, okultizmus, kriminalita a trest smrti, rodová revolúcia, rôzne závislosti…Nech je táto kniha pre všetkých čitateľov nielen žriedlom informácií, ale aj oporou a útechou vo vedomí, že nie ste s podobnými problémami sami a že odpoveď vám dáva či už priamo alebo sprostredkovane ten najlepší radca – Ježiš Kristus.

Elias Vella zobral Ježiša Krista a posadil ho za stôl do obľúbenej študentskej pizzerie medzi dnešnú mládež a rozprúdil dialóg, aký nemá obdoby. Ak by si sa mohol priamo a otvorene spýtať Ježiša na to, čo ťa trápi a čomu nerozumieš, čo by to bolo?

V tejto knihe Ježiš odpovedá na otázky, ktoré mladým ležia na srdci a niekedy aj v žalúdku:

 •     Existuje Boh?
 •     Prečo je okultizmus nebezpečný?
 •     A čo peklo? Je to rozprávka, alebo realita?
 •     Eutanázia sa mi zdá dobrá, čo máš proti?
 •     Som vegetarián, čo ty na to?
 •     Prečo je toľko utrpenia?
 •     Prečo sa kňazi nemôžu ženiť?
 •     Prečo ma pokrstili ako dieťa?
 •     Prečo nemôžem žiť so svojou priateľkou pred manželstvom?
 •     Prečo máme mať sobáš v kostole?
 •     Ty, Ježiš áno, ale Cirkev nie! Čo na to povieš?


Celkovo Ježiš zodpovie až na 100 otázok týkajúcich sa komplexov menejcennosti, športu, nedôvery, zatrpknutosti, osamelosti a rôznych iných boľačiek ľudského srdca. Je to rozhovor, po ktorom nezostane nikto taký, ako predtým.

Rok vydania 2013
Vydavateľstvo Per Immaculatam
Jazyk slovenský
Väzba mäkká
Počet strán 217
Prebal nie
Stav Ako nová
Umiestnenie st
Path: > > Ahoj Ježiš, môžeme sa porozprávať?

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: