Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Najnovšie poklady

Kutuzov


Životopisný román približuje významnú postavu ruských dejín, ktorá je spojená s bojom ruského národa proti napoleonovským výbojom, s drvivou porážkou Napoleonovej armády, ktorá napokon viedla k definitívnemu pádu francúzskeho cisára. Zároveň podáva plastický obraz života na rozhraní 18. a 19. storočia v Európe.

Viac detailov

4,50 €

toto ma zaujíma

Tento produkt už nie je dostupný

Meno Michaila Illarionoviča Kutuzova je nerozlučne späté s bojom ruského národa proti napoleonským výbojom, s drvivou porážkou Napoleonovej armády v Rusku, ktorá napokon viedla k definitívnemu pádu svetovládnych plánov ctižiadostivého francúzskeho cisára.

Člen korešpondent Akadémie vied ZSSR generál Pavel Žilin sa však vo svojej knihe o živote a diele Michaila Illarionoviča Kutuzova nesústredil len na toto najznámejšie a najslávnejšie obdobie jedného z najvýznamnejších ruských vojvodcov, ktorého už V. G. Belinskij označil za reprezentanta mravnej sily ruského národa. Práve naopak — zdôrazňuje celkovú kontinuitu činnosti Michaila Illarionoviča Kutuzova od jeho účasti v rusko-tureckej vojne rokov 1768-1774, keď Kutuzov slúžil aj pod iným nemenej slávnym ruským vojvodcom A. V. Suvorovom, Kutuzovovo cieľavedomé tvorivé rozvíjanie pokrokových ruských vojenských tradícií, jeho diplomatickú aktivitu, ako aj problémy a prekážky, ktoré mu do cesty stavala konzervatívna cárska vláda. Vďaka takémuto tvorivému postupu Pavla Žilina máme možnosť popri živote a diele Michaila Illarionoviča Kutuzova sledovať v plastickom obraze celé významné obdobie z rozhrania 18. a 19. storočia, ktoré sa stalo impulzom k nezadržateľnému vzostupu národného a demokratického uvedomovania v celej Európe.

Rok vydania1985
VydavateľstvoObzor
Jazykslovenský
Väzbapevná
Počet strán352 strán + obrazová príloha
Prebaláno
Stavna vrchu prebalu ešte plastový obal
Umiestnenie30/1

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: