Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Najnovšie poklady

20. storočie - storočie svetla, storočie temna

Kniha je určená čitateľom od 13 rokov a má všetky predpoklady stať sa pomocníkom učiteľov dejepisu na základných a stredných školách.

Viac detailov

6,50 €

toto ma zaujíma

Predčasom sa v našom vydavateľstve zrodila myšlienka vydať na prelome storočí najmä pre mladých čitateľov knihu o našej krajine v 20. storočí, o udalostiach, čo sa u nás aj okolo nás stali, a, pravdaže, o ľuďoch. No nie iba o tých „veľkých“ na trónoch, na úradníckych postoch, v palácoch, ale i o „malých“ obyčajných ľuďoch, ktorých dejinné deje zväčša iba kamsi posúvali a hlboko ovplyvňovali ich životy. A všetko podané tak, aby to nebolo suché sprostredkovanie faktov, ale zaujímavé čítavé rozprávanie. Túto myšlienku napokon vynikajúco naplnil známy historik, znalec našich dejín a zároveň autor niekoľkých kníh pre deti a mládež Dušan Kováč.

Jeho kniha má 7 častí. Toto členenie organicky vyplynulo z najdôležitejších udalostí na Slovensku, ale i v Európe, ktorej súčasťou sme vždy boli. Na začiatku každej časti je výberový prehľad najdôležitejších udalostí toho ktorého obdobia, a potom sa striedajú takmer beletristicky spracované príbehy s faktografickými, ktoré navyše veľmi vhodne dopĺňajú dokumenty najrozmanitejšieho charakteru. Obrazové dvojstrany sú nielen ďalším zdrojom informácií, ale i príjemným oživujúcim prvkom. Kniha je určená čitateľom od trinásť rokov a má veľmi dobré predpoklady stať sa pomocníkom učiteľov dejepisu na základných aj stredných školách.

Rok vydania2006
VydavateľstvoQ111
Jazykslovenský
Väzbapevná
Počet strán200
Prebalnie
StavAko nová
Umiestnenie30/1
Path: > > > 20. storočie - storočie svetla, storočie temna

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: