Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Nečakané dedičstvo / Doktor Ox

Nové Nečakané dedičstvo / Doktor Ox

3,50 €

toto ma zaujíma

Dva pozoruhodné príbehy. Nečakané dedičstvo opisuje nebezpečenstvo, ktoré je späté s rozsiahlym majetkom a financiami v nesprávnych rukách. Zatiaľ čo druhý príbeh je ladený viac komickejšie. Obyvatelia mesta Quiqendone sa stanú obeťami pokusov doktora Oxa. Mestečko sa tak mení v celom svojom charaktere.

Doktor Sarrasine zdedí obrovské imanie. O tieto peniaze sa musí rozdeliť s vedcom Schultzom. Doktor Sarrasine za peniaze postaví mesto, ktoré je vzorom celému svetu. Je čisté, bezpečné, obyvatelia sú spokojní. Profesor Schultz naloží s peniazmi inak. Spracováva železo a vyrába z neho oceľ. Časť ocele predáva, ale väčšinu si ponecháva. Nikto však nevie k akému účelu. Doktor Sarrasine sa obáva najhoršieho, a tak posiela do továrne Marcela, ktorý zistí, že sa tam vyrába delo schopné zničiť celý svet. Z mesta sa mu podarí utiecť a varovať priateľov. 

Druhý príbeh opisuje experiment doktora Oxa a jeho asistenta Ygéna. Ktorý ponúkne vybudovanie nového plynového osvetlenia pre mesto Quiquendone. Mesto ponuku s radosťou prijme. Skrytý záujem doktora Oxa však nie je osvetlenie, ale veľký experiment, o účinku kyslíka na rastliny, zvieratá a ľudí. Používa elektrolýzu na oddelenie vodíka a kyslíka. Kyslík čerpaný do mesta spôsobuje zvýšený rast rastlín, vzrušenie a agresivitu u zvierat i ľudí.

Rok vydania1984
VydavateľstvoMladé letá
Jazykslovenský
Väzbapevná
Počet strán191
Prebaláno
StavPoužívaná, zachovalá
Umiestnenie51/7

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: